ASV ofšors “Menard Port LLC” uz tiesu gājis ar, iespējams, viltotiem dokumentiem
24 Feb, 2016. \\ Epicentrā. \\ 1 komentārs.

Prasība, ar kuru ASV Oregonas štatā reģistrētais Menard Port LLC vēlas no AS Laima, AS Staburadze un vēl 24 uzņēmumiem piedzīt 5,3 miljonus eiro, celta uz, iespējams, viltotu dokumentu pamata. Vadoties pēc Kriminālprocesa likuma 369. – 372. panta, sakarā ar iespējamo dokumentu viltošanu Valsts Policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Brasas iecirknī pieņemts lēmums par Kriminālprocesa uzsākšanu, informēja Zvērinātu advokātu biroja Red pārstāvis zvērināts advokāts Mārtiņš Mežinskis.

Iesējams, paraksti uz ASV Oregonas štata Apostille apliecinājuma par zvērināta advokāta Mārča Miķelsona dzīvesbiedres Janas Miķelsones pilnvarojumu rīkoties Menard Port LLC vārdā, ir viltoti. Pie šāda secinājuma pēc vairāku parakstu ekspertīzēm nonākuši Valsts Policijas Kriminālistikas pārvaldes speciālisti. Eksperti atzinuši, ka viens vai abi ASV Oregonas štata valsts sekretāres Keitas Brounas (Kate Brown) paraksti dokumentu oriģinālos nav izpildīti ar rakstāmpiederumu, bet gan ar tehniskiem paņēmieniem. Proti, viens un tas pats paraksta attēls izmantots montāžai, vai arī uzspiests ar spiedogu. Tā kā gan Apostille apliecinājums, gan ASV Oregonas štata valsts sertifikāts ir oficiāli, amatpersonas parakstīti dokumenti, to parakstīšanā nekādi tehniski paņēmieni netiek izmantoti. Līdz ar to eksperti secinājuši, ka dokumenti, kas it kā satur pierādījumus par Janas Miķelsones tiesībām pārstāvēt Menard Port LLC, iespējams, ir viltoti.

Šaubas par dokumentu autentiskumu radījis arī fakts, ka uz minētā Apostille apliecinājuma nav norādīts J.Miķelsones personas kods un tanī norādītā viņas deklarētā dzīvesvieta nesakrīt ar vēlāk viņas izsniegtajā pilnvarā norādīto deklarēto dzīvesvietu. Tomēr notāre Anita Elksne šīs acīmredzamās dīvainības neņēma vērā, un apliecināja Janas Miķelsones kā Menard Port LLC pārstāves un vienīgās dalībnieces pilnvaru zvērinātam advokātam Laurim Lejam par minētā ASV ofšora pārstāvību tiesā.

Jāpiebilst, ka prasību tiesai Menard port LLC esot izdevies iesniegt tikai ar desmito mēģinājumu. Deviņus iepriekšējos pieteikumus Rīgas Apgabaltiesas un arī Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas tiesneši atstājuši bez virzības, prasot sakārtot tiesā iesniedzamos dokumentus atbilstoši likuma prasībām. Prasību izskatīšanai pieņēma Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesas tiesnese Doloresa Bambere, un pieņēma lēmumu par 26 Nordic Partners holdingā ietilpstošo uzņēmumu kontu apķīlāšanu, tādējādi būtībā paralizējot to darbību.

Šā gada jūlijā Valsts policijas (VP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) jau sākusi vienu kriminālprocesu saistībā ar zvērināta advokāta Mārča Miķelsona un citu ar viņu saistīto personu vēršanos pret SIA NP Foods un vēl citiem 24 Latvijas uzņēmumiem.

Mārcis Miķelsons un vēl četras personas atzītas arī par aizdomās turamajām kriminālprocesā par iespējamu krāpšanas shēmu pret vairākiem arhitektu birojiem piederošo SIA Latvijas projektēšanas sabiedrība. Minētais kriminālprocess VP ENAP sākts 2011. gadā pēc Krimināllikuma (KL) 177.panta 3.daļas un KL 195.panta 3.daļas.

Avots: LETA

Komentēt.