Bailes, pampers un apču… Nu, labi…
02 Feb, 2018. \\ Epicentrā. \\ Nav komentāru.

A.K.: Lemberga kungs, kad mēs beidzot jūs apcietināsim? Šogad?

A.L.: (..) Jūs esat caurkritis aktieris. Nekam nederīgs politiķis, kurš grib slavu.

A.K.: (..) Es nopirku jūsu grāmatu. Krāsojamo grāmatiņu.

A.L.: (..) Nomainiet pamperi, jūs taču baidāties no manis. Ko tad nenācāt uz vēlēšanu cīņām Ventspilī?

A.K.: A man negribējās.

A.L.: Nu, re, apču… Nu labi. Paņemiet pamperi, kad nākat pie manis uz politiskajām diskusijām.

(No Artusa Kaimiņa “iespraukšanās” Aivara Lemberga un Anša Bogustova sarunā “Rīga TV24” tiešraidē “Ziņu Top 5” 22. janvārī)

***

Kā redzams, īstena “politisko titānu” cīņa tiešraidē. Kur nu tur Hilarija Klintone, Angela Merkele vai pat politiskā klaunāde Donalda Trampa priekšvēlēšanu cīņās. Pašmāju televīziju tiešraides batālijās lietā tiek likti daudz spēcīgāki argumenti par ekonomiku, sociālajiem jautājumiem vai sabiedriskās dzīves aktualitātēm. Vecīt, tu takš būsi apmī… Nu, labi. Paķer pamperi, ja nesaturēšana, tā teikt. A tu, vecīt, esi melis, zaglis un tava vieta ir ķurķī. Un ja neturēsi muti – dabūsi bietē. Pats dabūsi bietē, tu jau rausties kā tāds bērndārznieka krā… Nu, labi.

Citiem vārdiem, elitārā līmeņa politiskā caureja un verbālā nesaturēšana, kur pat pamperi nepalīdz, mums sit augstu vilni. Varētu, protams, pasmieties par šo ārkārtīgi “saturīgo” diskusiju, tautiski izsakoties, “ierēkt”, kā t.s. politiķi, kuri iecelti vai pat ievēlēti amatos, lemj mūsu likteņus. Protams, var neuztvert nopietni kārtējo Artusa Kaimiņa “ielēkšanu” kadrā ar bravurīgiem izbļāvieniem, jo ko tad no tā Kaimiņa paprasīsi. Stils, ziniet, viņam tāds – ķēmoties uz nebēdu… Bet no ostas pilsētas mēra jau nu gan būtu gribējies pat šādā situācijā ko mazliet vairāk nekā Kaimiņa nesaturēšanas problēmu apspriešanu tiešajā ēterā. Un tādēļ tas vairs nav smieklīgi.

Nenoliedzami, kāds pieprasījums, tāds piedāvājums. Ja publikā (lasi: vēlētājos) ir pieprasījums pēc prastuma, lētuma un apsaukāšanās, tad būs arī piedāvājums. Ja degpunktā ir “mūlāps – pats muļķis” līmeņa diskusijas, tad nav vērts “iespringt”, jo argumenti nav vajadzīgi. Galu galā – kādēļ gan kaut ko skaidrot, piedāvāt, izstrādāt, ja uzvarētāju nosaka pateikto lamuvārdu daudzums, konteksts un dzirksteļojošā nenormētās leksikas asprātība. Tā teikt, kurš izdomās jautrāku apzīmējumu savam konkurentam, tas arī deputāts! Kurš piedāvās jestrākus konkurenta dzimumorgānu apzīmējumus, tas arī saņems publikas (lasi: vēlētāju) atzinību.

Zemjostasvietas politiskās diskusijas gan nav nekas jauns, unikāls, tikai Latvijai raksturīgs. Ja pietrūkst argumentu par jebkādu aktuālu problēmu, ja pietrūkst spējas atbildēt pēc būtības uz nepatīkamiem jautājumiem, tad daudz vienkāršāk ir izmest atbildes vietā frāzi “bet tev mugura netīra” (labākajā gadījumā) vai “bet tu sievu krāp”, vai, piemēram, “paņem pamperi, tu taču no manis baidies”. Tā notiek arī citviet, tā runā un “argumentē” arī daudz senākās demokrātijas citadelēs abpus Atlantijas okeānam. Jo zināmai publikas daļai vienmēr tas šķiet gana simpātiski: redz, kā viņš pateica. Ar man saprotamiem argumentiem. Šāda “nolaišanās” līdz zaļumballes līmenim, kur divi iedzēruši džentelmeņi “pierāda” viens otram savu taisnību, gan nedara godu nevienam valstsvīram (ja mēs gribētu saukt šajā cēlajā vārdā vienu otru mūsu varas pārstāvi).

Nenoliedzami, katrā parlamentā, domē vai citā varas institūcijā ir jābūt pa savam klaunam – lai būtu jautrāk. Par to pat nebūtu vērts satraukties vai moralizēt par ētisko vērtību krišanu bezdibenī. Žēl tikai, ka līdz galma āksta līmenim nolaižas arī cilvēki, kam vismaz teorētiski būtu arī vara un spēks rokās. Un tad nu rodas iespaids, ka verbālie pamperi ir vajadzīgi visai politiskajai elitei… Kā “Rīdzenes sarunu šovā” bilda tās galvenie varoņi: bļ…, kurš te ir saimnieks!

P.S. Ja kādam arī gribas noskatīties šo TV politisko diskusiju “brīnumu”, tad: https://www.facebook.com/RigaTV24/videos/1134849099984575/

Autors: Ventspilnieks.lv

 

Komentēt.