focus.lv atsauc nepatiesas ziņas
26 Sep, 2016. \\ Epicentrā. \\ Nav komentāru.

Portāls focus.lv, pamatojoties uz Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesas 2016.gada 12.septembra Lēmumu lietā Nr.C32303514, ar šo atsauc kā nepatiesas 2014. gada 2. jūlijā ziņu un analītiskās informācijas portālā www.focus.lv  rakstā „Par iespējamo krāpšanu lūdz uzsākt kriminālprocesu pret koncerna Nordic Partners Limited amatpersonām” izplatītās nepatiesās Solvitas Pētersones, Daumanta Vītola un Ivo Luka-Indānu, godu un cieņu aizskarošās ziņas:

“Visas minētās amatpersonas lielā apmērā personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, iespējams, ir krāpušas, prettiesiski izšķērdējušas svešu mantu, mantkārīgā nolūkā tīši un ļaunprātīgi pārsniegušas savas pilnvaras, nodarot zaudējumus uzņēmumam un citām personām, kā arī novedušas vairākus uzņēmumus līdz maksātnespējai [..]”

„[..] Vairāku gadu garumā šīs personas lēma par virkni aizdomīgu darījumu starp koncerna uzņēmumiem, kas bieži vien bija nepamatoti, bez dokumentiem un nesa zaudējumus, [..]”.

„[..] Gada pārskatos summas nav iekļautas, nav atšifrētas vai sniegtās ziņas ir nepatiesas. “Tajā pašā laikā mums nācās investēt uzņēmuma pamatkapitālā, kad it kā saimnieciskās darbības radīto zaudējumu dēļ tas kļuva negatīvs”, [..]”.

„Piemēram, avansa maksājums par nesniegtiem celtniecības pakalpojumiem citam Vītola uzņēmumam 150 tūkstošu eiro apmērā, kas tā arī nedz ir atmaksāts, nedz apstiprināts ar dokumentiem, ilgstoši netika iekļauts gada pārskatos. Vienlaikus vadības ziņojumos norādīta nepatiesa informācija par sadarbību ar citu koncerna uzņēmumu par mārketinga, menedžmenta un konsultāciju pakalpojumiem, kas “NP Business Centre” nekad nav bijuši nepieciešami, bet par kuriem ir veikti maksājumi aptuveni 1,1 miljona eiro apmērā.”

„Arī citi koncerna uzņēmumi bez saimnieciska pamatojuma ir pelnījuši uz “NP Business Centre” rēķina vairāku gadu garumā.”

“[..] šie “NP Business Centre” neizdevīgie darījumi galu galā ir bijuši peļņu nesoši citiem Vītola koncerna uzņēmumiem, kas atrodas tiešā vai pastarpinātā kontrolē. [..]”

Komentēt.