KNAB pret Gudermani rosina sākt kriminālvajāšanu par 99 dokumentu viltošanu
04 Nov, 2016. \\ Epicentrā. \\ Nav komentāru.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs nosūtījis Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālprocesa materiālus, rosinot uzsākt kriminālvajāšanu pret bijušo Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes priekšnieku un vienu VP amatpersonu.

KNAB ierosina uzsākt kriminālvajāšanu pret VP amatpersonu par piesavināšanos 11 gadījumos, par dokumentu viltošanu mantkārīgā nolūkā 11 gadījumos, par kukuļņemšanu 18 gadījumos, par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, ja ar to izraisītas smagas sekas, kā arī par 99 dokumentu viltošanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās. Savukārt kriminālvajāšanu pret bijušo VP amatpersonu lūgts uzsākt par 99 dokumentu viltošanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās. KNAB norāda, ka “ VP amatpersona, rīkojoties aiz mantkārības, prettiesiski ieguva un izšķērdēja svešu mantu, būdama persona, kurai šī manta uzticēta un kuras pārziņā tā atradusies, izdarīja naudas piesavināšanos, apzinoties, ka nauda izsniegta konkrētam mērķim, veica dokumentu viltošanu un apzinātu viltotu dokumentu izmantošanu mantkārīgā nolūkā, kas klasificēti kā valsts noslēpuma objekts, kā arī, izmantojot savu dienesta stāvokli, vairākkārt pieprasīja un pieņēma kukuļus ar starpnieka palīdzību – naudu kopsummā 25 383 eiro apmērā, pieļaujot bezdarbību kukuļdevēja interesēs”. Tāpat policijas darbinieks ilgstoši tīši neveicis amata pienākumus, lai atklātu, pārtrauktu un novērstu noziedzīgus nodarījumus, tādējādi radot zaudējumus 63 897 eiro apmērā.

Kriminālprocesu par amata noziegumiem pret kādreizējo ENAP priekšnieku Gati Gudermani KNAB uzsāka jau 2015. gada vasarā. Viņš uz izmeklēšanas laiku tika atstādināts no Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieka vietnieka amata.

LTV “Panorāma”, atsaucoties uz neoficiālu informāciju, iepriekš vēstīja, ka Gudermanis varētu būt saistīts ar sava bijušā padotā ENAP vecākā inspektora Raivo Lugus lietu, kurā pastāvot aizdomas par izspiešanu. Lugu KNAB aizturēja 2015. gada februārī. Gudermanim tagad esot jāizskaidro KNAB, ko viņš domājis, uzliekot uz Lugus virzīta procesa dokumentiem rezolūciju “ Sakārtot lietu!”. Kolēģi policijā to saprotot kā rīkojumu pareizi iešūt lietas materiālus.

Procesilatvija.lv jau rakstīja, ka Raivo Lugus tika aizturēts drīz pēc kratīšanas viņa bijušajā darba vietā ENAP 2015. gada februāra sākumā. Ekonomikas policijā viņš nodarbojās ar metālu un akcizēto preču nelikumīgas aprites apkarošanu, bet Lugus aizturēšana saistīta  aizdomām par iespējamu izspiešanu no uzņēmuma, kas darbojies šajā sfērā. Neilgi pirms tam, kad kļuva zināms par KNAB izmeklēšanu, Lugus no darba EP aizgāja.

Iespējams, Lugus, kurš policijā nostrādājis apmēram 15 gadus, KNAB uzmanību sev sākotnēji pievērsis, plātīdamies sociālajos tīklos ar policista algai neatbilstošu dzīvesveidu, kurā sava vieta bija arī tādam hobijam kā motocikli.

Komentēt.