“Menard Port LLC” saista ar skandālu pastā
31 Okt, 2016. \\ Epicentrā. \\ Nav komentāru.

Ikvienam ir tiesības uz to, lai viņa caur Latvijas pastu sūtītā korespondence nenonāktu svešās rokās un netiktu atplēsta. Pasta sarakste ir konfidenciāla, un par svešu vēstuļu atvēršanu un lasīšanu likums paredz līdz pat piecu gadu  cietumsodu. Tomēr raidījums “Nekā personīga” ziņo par gadījumu, kad ierakstītā sūtījumā sūtīta informācija neizprotamā kārtā kļuvusi zināma. Lietā iesaistīts zvērināts advokāts Mārcis Miķelsons, bet, iespējams, pretlikumīgi atplēstajā vēstulē bijušas ziņas par “NP Biznesa Centre” izsludināto dalībnieku kopsapulci.

Kā vēsta raidījums, “NP Biznesa Centre” izlēma 30.augustā sasaukt dalībnieku sapulci, tāpēc 15.augustā abiem dalībniekiem uz viņu norādītajām adresēm nosūtīja ierakstītas vēstules. Mazākuma dalībniekam – ASV ofšoram “Menard Port LLC” nosūtītas divas vēstules – viena uz ASV reģistrēto adresi, otra – vienīgajai uzņēmuma valdes loceklei Janai Miķelsonei, kura dzīvo Rīgā. Jāpiebilst, ka Jana Miķelsone pēc šķiršanās ar vīru – advokātu Miķelsonu, vairs nav “Menard Port LLC” valdes locekle, un tagad uzņēmums pieder advokāta tēvam – uzņēmējam Agnim Miķelsonam.

Jāatzīmē, ka ASV ofšora “Menard Port LLC” vārds kļuvis zināms vairāku skandālu kontekstā – viens no tiem saistīts ar mēģinājumi pretlikumīgā kārtā iegūt “Latvijas projektēšanas sabiedrībai” piederošo vairāku miljonu vēro biroju ēku Rīgā (par šo lietu advokātam Mārcim Miķelsonam prokuratūra cēlusi apsūdzību), kā arī ar minētā ofšora iniciēto tiesvedību pret nacionālajiem saldumu ražotājiem “Laima”, “Staburadze” un vēl vairāk kā divdesmit uzņēmumiem. Šajā lietā tiesvedība ilgst jau divus gadus, tomēr lieta joprojām nav sākta skatīt pēc būtības. Atgādināsim, ka “Menard Port LLC” vēlas no 28 atbildētājiem piedzīt it kā nodarītos zaudējumus 5,3 miljonu eiro apmērā. Ņemot vērā gadiem ieilgušo konfliktu, vēstulēs sūtītās informācijas noplūšana šķiet sevišķi dīvaina.

Kā ziņo “Nekā personīga”, 19.septembrī pasts abas vēstules sūtītājam, “NP Business Centre” atdeva atpakaļ, jo nav varējis sasniegt adresātus. Taču uz izsludināto pilnsapulci “Menard Port” pārstāvji tomēr ieradās, bet 26.augustā Rīgas rajona tiesā tika celta prasība, kurai iesniegtas kopijas no dokumentiem, kas bija nosūtītajās, taču adresātu nesasniegušajās vēstulēs. “Tas, kas rada jautājumus, kāda veidā, ar kādām metodēm mazākuma dalībnieka pārstāvis iepazinies ar šiem dokumentiem, jo, kā zināms, dalībnieka pārstāvis ir bijis sapucē, ir piedalījies lēmuma pieņemšanā, dokumentu kopijas ir iesniegtas tiesā, pievienotas prasības pieteikumam, bet no atpakaļ saņemtām vēstulēm secinām, ka šie dokumenti nekādā veidā nevarēja būt pieejami dalībniekam, dalībnieka pārstāvim,” teica NP pārstāve, zvērināta advokāte Žanete Raize.

Kad uzņēmuma pārstāvji sapratuši, ka tiesā nonākuši dokumenti no nepiegādātām vēstulēm, mēnesi pastā gulējušās aploksnes tika vēlreiz pārbaudītas, un rūpīgi ieskatoties var pamanīt, ka vienai no tām līmējuma vieta ir bojāta. Ž.Raize raidījumam norāda – “secinājums, ka ir bijusi prettiesiska aploksnes atvēršana, vai nu ceļā uz noradītajām adresēm, vai adreses saņemšanas vietā. Mēs esam saņēmuši atpakaļ it kā nesaņemtas, bet tas, ka tā viena aploksne ir atvērta, liecina, ka kāds ir tajā ielūkojies un veicis arī dokumentu kopijas.”

Atvēršanas pazīmes bija vēstulei, kas sūtīta Janai Miķelsonei uz Lāčplēša ielu 2 Rīgā. Šajā adresē viņa nedzīvo, taču te reģistrēta viņas vīra Mārča Miķelsona advokāta prakse. Jāpiebilst, ka Lāčplēša ielā 2-3 ir reģistrēti arī praktiski visi ar Agni Miķelsonu saistītie uzņēmumi, tādēļ pieņēmums, ka Janai Miķelsonei adresēts aicinājums ierasties pastā pēc ierakstīta sūtījuma palicis nepamanīts, neiztur kritiku. Savukārt pats Agnis Miķelsons uz “Nekā personīga” jautājumiem atbildējis vien: “Tur nekādu komentāru nebūs, tur advokāte visu izskaidros. Es jums neko nekomentēšu, advokāte visu jums ir paskaidrojusi.” Advokāte Santa Liberte apgalvo, ka dokumentus, kurus viņa iesniedza tiesā, un kuri saskaņā ar NP pārstāves teikto tobrīd atradās aizlīmētās aploksnēs 10.pasta nodaļā, viņa esot saņēmusi no sava klienta. Savukārt advokātu birojs “Primus”, kurš pārstāv “NP Busines centre” strīdā ar “Menard Port LLC”, norāda, ka dokumentu apritei ir stingra kārtība – tiem var piekļūt tikai advokāts, kas ar konkrēto lietu strādā. To apstiprina arī tas, ka tiesā parādījušās nevis dokumentu darba versijas, bet kopijas no tiem  parakstītajiem dokumentiem, kas bijuši aploksnēs.

Tikmēr Latvijas pasts pēc SIA NP iesnieguma saņemšanas uzsācis savu izmeklēšanu. Pasta vadība atzīst, ja sūtījuma atvēršana tiešām ir notikusi, tas ir nopietns pārkāpums.

Autors: Rita Krasta

Komentēt.