Prasa Ētikas komisijas atzinumu par tiesneša Bistera rīcību saistībā ar advokātu Miķelsonu
01 Feb, 2017. \\ Epicentrā. \\ Nav komentāru.

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs nosūtījis Tiesnešu ētikas komisijai pieprasījumu sniegt atzinumu par Augstākās tiesas tiesneša Intara Bistera rīcības ētiskumu, liecina AT mājas lapā publiskotā informācija.

Pēc informācijas publiskajā telpā par Augstākās tiesas Civillietu departamenta tiesneša Intara Bistera piedalīšanos tādu lietu izskatīšanā, kurās dalībnieks tieši vai pastarpināti bijis viņam personīgi pazīstams advokāts, Augstākās tiesas priekšsēdētājs pieprasīja tiesneša rakstveida paskaidrojumu. Tiesnesis gan paskaidrojumā Augstākās tiesas priekšsēdētājam, gan skaidrojot situāciju kolēģiem Civillietu departamenta tiesnešu kopsapulcē, noliedza personīgu draudzību ar advokātu un viņa ģimeni.

Tomēr TV3 raidījums “Nekā personīga” ziņoja, ka tiesnesis Intars Bisters savulaik kopā ar zvērinātu advokātu Mārci Miķelsonu ticies kādā mājas ballītē. Kā ziņoja raidījums, tiesnesim nav aizliegts cept gaļu, lietot alkoholu vai citādi izklaidēties kompānijās ar advokātiem. Taču jāievēro saprātīgs ierobežojums – abas personas nedrīkst satikties tiesas zālē. Šajā gadījumā minētais ierobežojums ticis pārkāpts.

Kompromitējušās bildes esot tapušas 2009. gada vasarā, tikai pāris mēnešus pēc tam, kad tiesnesis Bisters būdams Zemgales apgabaltiesas tiesnesis, bija pabeidzis tiesvedību Finanšu ministrijas prasībā pret bankrotējušo autoražotāju RAF, kur vienu no procesa dalībniekiem pārstāvēja advokāts Mārcis Miķelsons.

Gadu pēc saviesīgās ballītes Bisters, jau kā Augstākas tiesas tiesnesis, izskatīja vēl vienu lietu, kurā skartas Miķelsona intereses. 2010.gadā notika mēģinājums pārņemt SIA “Latvijas projektēšanas sabiedrību”, kurai pieder miljoniem vērts biroju nams Skolas ielā un kontos bija simtiem tūkstoši eiro. Mazākuma akcionāri, tostarp ar Miķelsonu saistītas personas, Rīgas Centra rajona tiesā ar absurdu tiesneses Sandras Meliņas lēmumu panāca aizliegumu vairākuma akcionāriem izmantot balsstiesības. Mēnešiem vairākums bija spiests noskatīties, kā mazākuma ieceltā valde uzņēmumu izputina.

Vairākuma akcionāri iesniedza tiesā lūgumu aizliegt nelikumīgi ieceltajai uzņēmuma vadībai pieņemt postošos lēmumus, un galavārds šajā procesā piederēja Augstākās tiesas Civillietu palātai. Tiesa Bistera vadībā izlēma par labu ar Miķelsonu saistītajiem uzņēmumiem.

Tiesnesis Bisters “Nekā personīga” žurnālistam teica, ka advokāts Miķelsons viņam nekāds draugs neesot, bet mājas ballīte vairāk bijusi saistīta ar viņa kundzes darbu – dārzu ierīkošanu.

Tikmēr Mārča Miķelsona dzīvesbiedre Jana Miķelsone (abu laulība šobrīd tiek šķirta) “Nekā personīga” apstiprināja, ka advokāta attiecības ar Bisteru ģimeni bijušas ļoti sirsnīgas un tuvas, un tiesnesis ar savu ģimeni advokāta mājā esot bijuši bieži viesi. Tiesa, draudzīgās attiecības esot slēptas – tiesnesis ar kundzi pat neieradušies Mārča Miķelsona kāzās 2010. gadā, lai arī bijuši aicināti.

Šo ceturtdien gaidāma kārtējā tiesas sēde saistībā ar “Latvijas projektēšanas sabiedrības” pretlikumīgās pārņemšanas lietu, un zināms, ka to izskatīs tiesnese Sandra Meliņa, kura savulaik pieņēma dīvaino lēmumu par aizliegumu LPS vairākuma akcionāriem izmantot savas balstiesības. Jāatzīmē, ka tieši šis tiesneses lēmums bija sākums notikumu virknei, kura noveda pie LPS pretlikumīgās pārņemšanas mēģinājuma.

Par LPS pretlikumīgās pārņemšanas mēģinājumu pret advokātu Mārci Miķelsonu ierosinātā krimināllieta ir nodota tiesai, un zināms, ka Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa to skatīs 29.maijā.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai personas tiek apsūdzētas vairāku noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā, piedaloties fiktīvu līgumu un citu dokumentu noformēšanā, kā arī tīši kavējot tiesas nolēmuma izpildi, veicot nekustamā īpašuma piesavināšanās mēģinājumu, tā ieķīlāšanu par labu apsūdzētās personas faktiskajā kontrolē esošajai sabiedrībai ar mērķi turpmāk panākt tā prettiesisku atsavināšanu.

Autors: Ilona Bērziņa

Komentēt.