Vai Magoņa lietā iesaistītais Osinovskis nonāks jauna skandāla epicentrā?
12 Apr, 2017. \\ Epicentrā. \\ Nav komentāru.

Tiesā nonākusi bijušā Latvijas Dzelzceļa šefa Uģa Magones krimināllieta par 499 500 eiro pieņemšanu no privātpersonas saistībā ar VAS “Latvijas dzelzceļš” meitas uzņēmuma SIA “LDz ritošā sastāva serviss” iepirkumu. Uģa Magoņa vārds tajā saistīts ar Igaunijas miljonāra Oļega Osinovska vārdu.

Kukuļdošanu saistīja ar LDz meitasuzņēmuma “LDz ritošā sastāva serviss” daudzmiljonu iepirkumu – četru vecu dīzeļlokomotīvju iegādi no Oļegam Osinovskim piederošā uzņēmuma “Skinest”. Pats Osinovskis pēc skandāla sākumā igauņu žurnālistiem gan izteicās, ka konkurss par šo lokomotīvju piegādi esot noticis pēc visiem noteikumiem un no šī darījuma ieguvušas visas iesaistītās puses.

Jāsaka, ka vēl pirms kukuļošanas skandāla Osinovskim bija izveidojušās labas attiecības kā ar LDZ šefu Uģi Magoni, tā  Krievijas dzelzceļa šefu Vladimiru Jakuņinu. Rezultātā Osinovska uzņēmums pelnīja ievērojamas summas – 2012. gadā Krievijā viņš nopelnīja 21 miljonu eiro, bet Latvijā – 15 miljonus eiro. Pēc tam, kad abi viņa “draugi” amatus zaudēja, arī Osinovskim ar miljonu pelnīšanu tik labi vairs neveicās.

Toties kā ziņo Ukrainas biznesa žurnāls “Kapitāls”, O.Osinovskis kopā ar igauņu uzņēmēju Hilaru Tederu esot ķēries pie jauna daudzu miljonu projekta, kurš, ļoti iespējams, beigšoties ar pamatīgu skandālu.

Jāatzīmē, ka Hilara Tedera vārdam Ukrainā nav laba slava. Šo uzņēmēju viņa biznesa partneri vaino mēģinājumā ar reiderisma metodēm pārņemt galvaspilsētas tirdzniecības centru “Sky Mall”. Kopš tā laika ukraiņu prese šim ārvalstu investoram velta pastiprinātu vērību. Žurnāls raksta, ka pēdējā laikā Hilara Tedera un Oļega Osinovska “kriminālajam duetam” Baltijas valstīs tiekot pievērsta ļoti liela uzmanība – abi kungi plānojot Tallinā celt vērienīgu biznesa centru “Porto Franco”. Pēc igauņu žurnālistu domām arī šinī lietā, iespējams, neesot iztikts bez kukuļošanas – esot ļoti iespējams, ka “Porto Franco” dokumentāciju Tallinas ierēdņi saskaņojuši pēc atbilstošas “papildus motivācijas”.

Avots:

http://www.capital.ua/ru/publication/89237-psevdoinvestory-zarabatyvayut-na-doverii

 

Komentēt.