10.jūnijā vairāk nekā 100 valstis pasaulē svin starptautisko labsajūtas dienu
07 Jūn, 2017. \\ Populāras ziņas. \\ Nav komentāru.

10.jūnijā Latvija svinēs “Starptautisko labsajūtas dienu” (Global Wellness Day), kas jūnijā otrajā sestdienā tiks svinēta vairāk nekā 100 pasaules valstīs. Pasākuma mērķis ir aktualizēt informāciju par veselīga dzīvesveida nozīmi, rosināt interesi un vēlēšanos to daudzveidīgi attīstīt.

Par godu “Starptautiskajai labsajūtas dienai” Ķemeru Nacionālajā parkā, pretī bijušajai  Ķemeru sanatorijai,  un vairākos uzņēmumos Rīgā un Jūrmalā, tiks organizētas bezmaksas aktivitātes  pieaugušajiem un bērniem. Pasākuma programmu var atrast oficiālajā Facebook lapā “Global Wellness Day, Latvia”.

Šogad “Starptautiskās labsajūtas dienas” centrālais pasākums norisināsies Ķemeru Nacionālajā parkā, pretī bijušajai sanatorijai Ķemeri. 10.jūnijā no plkst. 12.00 līdz 17.00 šeit pulcēsies vairāk nekā 10 organizācijas, kas piedāvās plašu aktivitāšu programmu visiem, kas vēlas pavadīt šo dienu ne tikai noderīgi, bet arī jautri. Programmā: masāžas, veselības stāvokļa diagnostika, ārstnieciskā vingrošana, joga, ciguns, TRX, meistarklases un radošas darbnīcas bērniem un pieaugušajiem, ekskursijas pa Ķemeru centru un apkārtni, gongu skaņu meditācijas, spēles, pārsteigumi, kā arī citas izklaidējošas, attīstošas un izglītojošas nodarbības.  Ieeja brīva.

Tādi uzņēmumi, kā viesnīcu tikls Wellton, Hotel Kurshi Spa, kulinārā studija Madam Brioš, Balans International Wellness Centre un sanatorija “Jantarnij bereg” aicina pie sevis ciemos uz vairākām nodarbībām, meistarklasēm, masāžām, kā arī viesus gaida daudz pārsteigumu. Ieeja brīva.

Pasākums tiks filmēts un translēts Stambulas Centrālajā parkā, kur “Starptautiskās labsajūtas dienas” svinēšanā piedalīsies vairāk kā 15 000 cilvēku.

Ar katru gadu arvien vairāk valstis atbalsta “Starptautisko labsajūtas dienas” ideju,  atzīmējot šo dienu plašākā mērogā. Saņemot atbalstu no valsts iestādēm šī diena kļūst arvien nozīmīgāka visā pasaulē. 2017. gada 10. jūnijā šo dienu atzīmēs jau vairāk kā 4000 organizācijas. Īpašu atbalstu valsts līmenī “Starptautiskās labsajūtas dienas” organizēšanā saņem: ASV, Kanāda, Indija, Īrija, Kostarika, Nigērija, Meksika, Aruba, Turcija, Īrija, Serbija un Brazīlija.

Arī šogad nemainīga palikusi “Starptautiskās labsajūtas dienas” devīze – „Viena diena var mainīt visu Tavu dzīvi!”, kā arī tās simbols – rozā aplis ar uzrakstu “Es saku JĀ”.  “Starptautiskās labsajūtas dienas” pamatā ir  manifests – 7 soļi ceļā uz laimīgu dzīvi. Manifests aicina: 1) dzert vairāk ūdens, 2) doties vienu stundu garā pastaigā, 3) pirkt vietējos ekoloģiskos produktus, 4) neizmantot plastmasas pudeles, 5) izdarīt labu darbu, 6) organizēt ģimenes vakariņas, 7) doties gulēt plkst. 22:00. Tas viss ir pavisam vienkārši un ikvienam pieejami, atliek tikai izvēlēties, kam jūs teiksiet „JĀ”. Šogad īpaša uzmanība tiek veltīta pateicībai, laipnībai un cilvēka laimei. Pasākuma organizatori 10. jūnijā aicina kaut uz divām stundām atteikties no ikdienā izmantoto ierīču lietošanas.

Pasākuma organizatore – Latvijas pirmā starptautiskā wellness centra „Balans” dibinātāja, daudzfunkcionālas kompānijas “Inbalans Group”, kas sniedz pilnu pakalpojumu spektru wellness viesmīlības sfērā, ģenerāldirektore un “Starptautiskās labsajūtas dienas” sūtne Latvijā Alla Sokolova.

Pasākumu atbalsta: kompānija Inbalans Group, Baltijas Spa asociācija, topošā pieczvaigžņu viesnīca Park Hotel Ķemeri un ūdens Aqualar. Piedalās: International Wellness Centre Balans, Amber Spa Boutique Hotel, bērnu klubs Balans kids, Hotel Kurshi Spa, Wellton Riga Hotel & SPA un Wellton Centrum Hotel & SPA, kulinārā studija Madam Brioš, sanatorija “Jantarnij bereg”, Beauty School, izklaides parks Fantasy Park, bērnu laukums Abrakadabra, dabas izglītības centrs Meža māja, LU Rīgas Medicīnas koledža, radoša darbnīca “Elinci”, Latvijas Cilvēka Spēju Attīstības Asociācija “GURU”,  un daudzi citi, kas vēlas dalīties ar labo noskaņojumu un aicināt ikvienu no mums doties solis tuvāk veselīgam dzīvesveidam un personīgajai labsajūtai.

 

Autors: Mariama Sargsjana

Komentēt.