Kā rīkoties, lai mums viss būtu, un nekas par to nebūtu
28 Feb, 2016. \\ Nenopietni par nopietno. \\ 201 komentāri.

Gadu mija ir īstais laiks brīnumiem un vēlmju piepildījumam. Rietumu kultūrās valda uzskats, ka šajā laikā cilvēku dzīvi vēl ietekmē 12 maģiskās Ziemassvētku naktis, kurās iespējams pacelt priekškaru uz neredzamo pasauli. Ja nu svētku steigā esat piemirsuši sev sarūpēt kādu mazu, bet patīkamu brīnumu ar attiecīga rituāla palīdzību, nebēdājiet   – laika lūkas ir vaļā no 25. decembra līdz 5. janvārim. Tieši šis laiks ir vispiemērotākais laimes, veselības, mīlestības un labklājības piesaistīšanai visam nākamajam gadam. Mūsu senči tam svēti ticēja, un arī mūsdienās netrūkst cilvēku, kuri saka – īstajā brīdī veikts rituāls patiešām strādā. Pats jaukākais, ka labklājības piesaistīšana ar Jaungada nakts mistērijām ir pilnīgi likumpaklausīga nodarbe, pret kuru nevar būt iebildumu ne nodokļu inspektoriem, ne tiesībsargājošajām institūcijām.

Viens no galvenajiem noteikumiem skan – lai nākamajā gadā valdītu pārticība, svētku galdam jābūt pārticīgam. Uz tā noteikti jābūt zivij, putna gaļai, cūkgaļai vai liellopa gaļai, pīrāgiem nu un vēl no visa pa druskai. Labklājību ļaus piesaistīt arī augļi, rīsi, kvieši, rieksti – viss, kas simbolizē pārticību. Neaizmirstiet arī par pelēkajiem zirņiem. Tiesa, tos labāk pasniegt neliela izmēra traukā. Jo zirņi, kā zināms, jāapēd visi, pretējā gadījumā nākamajā gadā var nākties noslaucīt pa asarai.

Tā kā nākamais gads atbilstoši Austrumu horoskopam būs Ugunīgā Pērtiķa gads, neaizmirstiet parūpēties par viņa labsajūtu. Uz galda goda vietā jānovieto sarkana pērtiķa figūriņa, un turpat netālu noliekams arī banāniem pildīts trauks. Lai jūs nemulsina tas, ka patiesībā Ugunīgais Pērtiķis savās tiesībās stāsies tikai 8.februārī. Nākamā gada saimniekam patiks, ja centīsieties viņam “piebraukt” divas reizes.

Noteikti saglabājiet galdā celtās zivs zvīņas, un lieciet tās makā. Zivju zvīņas kā naudas piesaistītājas minētas jau latviešu tautas folklorā. Jāatzīst gan, ka norādījumi kā tikt pie pareizajām zvīņām ir dažādi. Lūk, daži no tiem:

Lai nākamajā gadā būtu daudz naudas, tad jāēd zivis ar visām zvīņām;

Veca gada vakarā jāizzvejo liela zivs, kurai ir lielas zvīņas. Zivs jānotīra, un zvīņas jānovieto traukā un jātur uz galda visu nakti. Jauna gada rītās zvīņas jāizdala starp mājas ļaudīm. Zvīņas jāglabā visu gadu naudas makā. Tad visu gadu būs daudz naudas, kā zivju zvīņu;

Jaungada vakarā jāēd zivs un zvīņas jāliek makā.

Par makiem runājot jāatzīmē, ka naudas piesaistīšanai vislabāk der sarkanas krāsas maks. Turklāt ja vēlaties maku dāvināt, tajā noteikti jāieliek kāda naudas zīme vai vismaz monēta. Pretējā gadījumā apdāvinātājam maks būs, bet naudas tajā nebūs.

Atcerieties, ka Jauno gadu jāsagaida jaunā apģērbā. Tautas ticējums vēsta, ka tad visu gadu pirksiet jaunas drēbes. Parūpējieties, lai kabatās būtu nauda. Jo pilnas kabatas simbolizē pārticīgu nākamo gadu.

Veiksmes piesaistīšanai Jaunajā gadā var izmantot arī draiskulīgo cūcenes ķeršanas rituālu. Gadumijā izbāziet atvērtu naudas maku pa logu, un skaļā balsī sauciet: Cūcene, ķeries! (šai “cūcenei” nav nekāda sakara ar šādā pat vārdā sauktām sēnēm), un pilnīgi negaidīta veiksme būs klāt kā likta! Šo rituālu var veikt katrā pilnmēness vai augoša mēness laikā, tomēr maģiskajā Jaungada naktī nav jābaidās, ka kaimiņi pēc naksnīgajām “cūcenes” medībām uz jums raudzīsies šķībi. Visticamāk, Jaungada zalvju laikā viņi jūsu saucienus, lai cik skaļi tie būtu, pat nepamanīs. Savukārt “cūcene” noteikti izdzirdēs un jutīsies pagodināta, ka tiek saukta tik nozīmīgā brīdī…

Gadu mijas moments ir pats atbildīgākais brīdis vēlmju piepildīšanai. Tas, ko šinī brīdī no sirds vēlamies, noteikti piepildās. Tomēr neliela palīdzība veiksmes piesaistīšanai nekaitēs. Kad pulkstenis sāk sist divpadsmit, ātri uzrakstiet uz salvetes savu kvēlāko vēlēšanos, sadedziniet to, pelnus iemetiet šampanieša glāzē, un līdz ar pēdējo zvanu sitienu izdzeriet. Vēl kāds pārbaudīts līdzeklis māca – pēc pirmā zvanu sitiena kreisajā plaukstā cieši saspiediet monētu un vēlaties, lai jaunajā gadā jums būtu nauda. Tad iemetiet monētu šampanieša glāzē, un izdzeriet to. Pēc tam uztaisiet monētā caurumu, un nēsājiet to kā savu finansiālās veiksmes talismanu. Laimīgā monēta nav obligāti jākar kaklā, to var nēsāt arī kā atslēgu piekariņu. Īpaši apsviedīgi ļaudis var mēģināt abus minētos rituālus veikt vienlaicīgi. Dubults, kā zināms, neplīst. Turklāt tādējādi jums būs lieliskā iespēja uz Jaunā gada laimi un veiksmi tukšot divas šampanieša glāzes vienlaikus.

Laimīgu Jauno gadu! Vēlam visiem laimi, labklājību un gluži fantastisku veiksmi visa 2016. gada garumā!

Autors: Portāla procesilatvija.lv redkacija

Komentēt.