Paralēlās pasaules – mīts vai realitāte? Zinātnieku domas dalās
08 Nov, 2017. \\ Nenopietni par nopietno. \\ Nav komentāru.

Pasaulē arvien lielāku popularitāti gūst teorija, ka tādu cilvēka apdzīvotu realitāšu kā mūsējā, ir bezgalīgi daudz. Teorija par „paralēlām pasaulēm” nav jauna – to jau 1957. gadā izvirzīja  Prinstonas universitātes fiziķis Hjū Everets. Pēc viņa domām eksistē neskaitāmi izplatījumi un katrā atrodams tas pats elementārdaļiņu kopums, kas veido mūsējo.

Ikviena šīs pasaules darbība, pat jebkura cilvēka rīcība, Visumu saskalda vairākos jaunos visumos. Katrā laika momentā neskaitāmie visumi pieaug bezgalības virzienā. Katrs visums sevī ietver ikviena cilvēka spoguļattēlu — katru reizi savu unikālo viņa likteņa atspulgu. Interesanti, ka šo hipotēzi neviens nav spējis ne pilnībā pieņemt, ne arī atrast tajā kādu zinātnisko kļūmi. Bet ja reiz tā, vai ir kaut niecīgākā iespēja no mūsu “šeit un tagad” nokļūt tur, paralēlajā pasaulē?

“Kurmju alas”. Turp un atpakaļ

Fizikas likumi nenoliedz pieņēmumus, ka paralēlās pasaules varētu būt savstarpēji saistītas ar kvantu tuneļu pārejām. Tas nozīmē, ka teorētiski pastāv iespēja pāriet no vienas pasaules otrā, pie kam nepārkāpjot enerģijas nezūdamības likumu. Tomēr šādai pārejai būtu nepieciešams tāds enerģijas daudzums, kādu visā Galaktikā nesavākt.

Pastāv arī cita versija. Pāreja uz paralelām pasaulēm slēpjas tā saucamajos melnajos caurumos, kuri kā piltuves iesūc matēriju. Melnie caurumi var izrādīties par tādām kā ‘’kurmju alām’’ – ceļiem  no vienas pasaules uz otru un atpakaļ.

Dabā varētu eksistēt tādas laika un telpas struktūras, kas saista vienu pasauli ar citu pēc kurmju alas principa, – saka zinātnieki. Principā matemātika šādu iespēju pieļauj. Tiesa, šīs  “kurmju alas’’  vēl neviens nav redzējis.

Šo hipotēzi varētu apstiprināt jaunu zvaigžņu rašanās noslēpuma atklāšana. Astronomi jau sen lauza galvu par to, kā rodas daži debesu ķermeņi. No malas izskatās kā vielas rašanās no nekā. Šādas parādības varētu būt kā sekas matērijas ieplūšanai Visumā no paralēlajām pasaulēm. Var pieļaut, ka arī jebkurš ķermenis ir spējīgs pārvietoties uz paralēlo pasauli.

Durvis slēpjas spoguļos?

Pirms vairāk kā desmit gadiem britu medijs Dama Forsaita  nāca klajā ar skaļu paziņojumu, ka atradusi pāreju uz paralēlo pasauli. Viņas atklātā realitāte izrādījusies mūsu pasaules kopija, tikai bez problēmām, slimībām un jelkādām agresijas izpausmēm.

Pirms Forsaitas atklājuma Kentas pilsētas izklaides parka smieklu istabā risinājās virkne mīklainu gadījumu, kad bez pēdām pazuda vairāki pusaudži. 1998. gadā no šīs smieklu istabas neiznāca uzreiz četri jaunie apmeklētāji. Pēc trijiem gadiem pazuda vēl divi. Policija krita nost no kājām, bet bērnu nolaupīšanas pēdas neatklāja.

Kentas detektīvs Šons Merfijs saka, ka visi pazudušie viens otru pazina, bet pazušana notika mēneša pēdējās ceturtdienās. Visticamāk, tur uzdarbojās  sērijveida slepkavību maniaks. Pēc Merfija domām slepkava pa slepenu eju iekļuva smieklu izstabā, bet   šādu eju policija neatrada. Neatrada arī nekādas citas pēdas, kas liecinātu par slepkavībām. Sanāk, ka pazudušie pusaudži burtiski izkūpēja gaisā. Pēc smieklu istabas slēgšanas bērnu pazušanas gadījumi mitējās.

 „Izeja uz paralēlo pasauli atradās vienā no greizajiem spoguļiem,” – apgalvoja Forsaita. –To iedarbināt, acīmredzot, varēja tikai no spoguļa aizmugures. Iespējams, kāds to nejauši atvēra, kad pirmie pazudušie pusaudži atradās blakus. Pēc tam šajās lamatās iekļuvušie pusaudži ievilka tajās savus draugus”.

Greizos spoguļus pētījis arī  grāmatu sērijas “Dievu pilsētas meklējumos” autors profesors Ernsts Muldaševs, pētot  Tibetas piramīdas.  Šis vīrs tiek uzskatīts par  vienu no labākajiem acu ķirurgiem pasaulē. Viņš pirmais veica acu transplantāciju, bet  zinātniskā darbība  Muldaševam neliedz nodoties mītiskā meklējumiem. Viņš apgalvo, ka daudzas no Tibetas piramīdām satur dažāda izmēra ieliektas, pusapļa un plakanas virsmas, kuras zinātnieki to gludās virsmas dēļ nosauca par spoguļiem.

Šo virsmu iespējamās darbības teritorijā  Muldaševa ekspedīcijas dalībnieki nejutās labi. Vairāki redzēja sevi bērnu vecumā, citi it kā nokļuva nepazīstamās vietās. Zinātnieks uzskata, ka  ar šo Tibetas piramīdu tuvumā esošo spoguļu palīdzību iespējams mainīt laika ritējumu un ietekmēt apkārtējo vidi. Senas leģendas vēstī, ka ar šo kompleksu palīdzību iespējams nokļūt paralēlajās pasaulēs un Muldaševs uzskata, ka tās nav vienkārši fantāzijas.

Mistiskie “elles tuneļi”

Austrālijas parapsihologs Žans Grimbriars apgalvo, ka starp neskaitāmajām pasaulē eksistējošām anomālijām atrodami apmēram 40 tuneļi, kas ved uz citām pasaulēm, četri no tiem ir Austrālijā, bet septiņi Amerikā. Visiem šiem  “elles tuneļiem” kopīgi esot no to dzīlēm nākoši kliedzieni un vaidi, un katru gadu tajos bez pēdām pazūdot vairāk kā simts cilvēki. Viena no šādām vietām esot kaļķakmens ala Kalifornijas nacionālajā parkā.

 „Elles vietas” esot arī mūsu kaimiņvalstī Krievijā. Klīst baumas, ka zem Gelendžikas ir mistiska šahta, kura pēc vietējo iedzīvotāju domām tur atrodas no XVIII gadsimta. Kad pirms dažiem gadiem kāds drošsirdis riskēja šajā akā nolaisties, 40 metru dziļumā Geigera skaitītājs uzrādīja spēju radiācijas fona paaugstināšanos. Tā kā jau agrāk no dīvainas slimības bija nomiruši vairāki brīvprātīgie šahtas pētnieki, turpmākos pētījumus pātrauca. Klīst baumas, ka šai akai vispār nav dibena, tās dziļumos noris kāda nenosakāma dīvaina dzīve, un, pretēji visiem likumiem, laika tecējums tur paātrinās. Baumo, ka akā nolaidies kāds pusaudzis, bet pēc nedēļas no turienes izlīdis sirms un vecs.

Pusstundas laikā pēc nolaišanās kādā Grieķijas Tilosas salas akā novecojis arī 32 gadus vecais Ionass Kolofidis. Šajā akā pat vasarā ūdens paliek ledaini auksts, un pastāv uzskats, ka akai nav dibena. Kad radās nepieciešamība aku iztīrīt, Kolofidis  uzvilka hidrotērpu un nolaidās akā. Kad viņu izvilka, apkārtējo priekšā bija drebelīgs večuks ar pilnīgi sirmiem matiem un garu bārdu. Kas akā notika, tā arī palika noslēpums – pēc dažām stundām Kolofidis nomira, bet sekcijā konstatēja viņa nāvi no vecuma.

Autors: Guna Apse

Komentēt.