Runājošie suņi mācās franču valodu: jaunākā latviešu animācijas filma dodas uz starptautisku forumu
06 Mar, 2019. \\ Ārzemēs. \\ Nav komentāru.

Runājošie suņi dodas pasaulē! No 5. līdz 7. martam Bordo, Francijā, notiks ikgadējais Animācijas pilnmetrāžas filmu kopprodukcijas forums Cartoon Movie, kurā studija “Atom Art” iepazīstinās nozares pārstāvjus ar režisora Edmunda Jansona animācijas filmu “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”. Lai godam izstāstītu savus Maskačkas glābšanas piedzīvojumus starptautiskai auditorijai, Maskačkas runājošie suņi mācās franču valodu – filma dublēta franciski.

“Gluži kā filmā, par mūsu runājošajiem suņiem uzzinās pārējā pasaule – forums ir nozīmīgs notikums industrijai, kur tiekas animācijas nozares pārstāvji no visas Eiropas. Studijai tā ir iespēja prezentāciju laikā sasniegt plašu profesionāļu auditoriju un veidot filmu starptautisko atpazīstamību un publicitāti. Jāteic, franciski filma izklausās ļoti šarmanti, un ceram, ka jau drīzumā nelielu ieskatu mūsu runājošo suņu svešvalodu zināšanās ar treilera palīdzību varēsim sniegt arī līdzjutējiem sociālajos tīklos,” stāsta filmas “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” producente Sabīne Andersone.

Ikgadējais animācijas filmu festivāls Cartoon Movie ir dibināts 1999. gadā, lai prezentētu  pilnmetrāžas animācijas filmu projektus industrijas pārstāvjiem. Katru gadu forumā piedalās vairāk nekā 900 profesionāļu – vadošās animācijas studijas, filmu izplatītāji un investori. Šogad dalībai forumā konkursa kārtībā ir atlasīti divi studijas “Atom Art” projekti.

“Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” tiks prezentēta Cartoon Movie sadaļā “Pabeigtās filmas” jeb Sneak Preview. 25 minūšu garas prezentācijas laikā tradicionāli tiek rādīts garāks fragments no filmas, lai sniegtu priekšstatu kinoteātru izplatītājiem Eiropā, kas jau vairāku gadu garumā seko projekta attīstībai. Prezentācijā piedalīsies producente Sabīne Andersone, režisors Edmunds Jansons, filmas starptautiskais izplatītājs Jans Naševskis (New Europe Film Sales) un kopproducents Jakubs Karvovskis (studija Letko).

Forumā Bordo studija “Atom Art” prezentēs arī savu  jauno projektu – pilnmetrāžas animācijas filmu “Laimes bērni”, kas tiek attīstīts sadarbībā ar Francijas studiju Dandelooo. Filma būs balstīta uz patiesiem notikumiem no latviešu izcelsmes ceļotāja un pētnieka Aleksandra Laimes un viņa bērnu dzīves un piedzīvojumiem džungļos. Projekts tiks prezentēts sadaļā “Projekti koncepta stadijā”. Šīs sesijas apmeklē ļoti plašs klausītāju loks, un tas ir lielisks formāts, lai pārbaudītu projekta starptautisko potenciālu un izplatītāju iespējamo interesi.

“Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” ir režisora Edmunda Jansona pirmā pilnmetrāžas animācijas filma, kuras sižets balstīts rakstnieces Luīzes Pastores grāmatā bērniem “Maskačkas stāsts”. Filma tapusi animācijas studijā “Atom Art” sadarbībā ar Polijas studiju “Letko” Nacionālā Kino centra programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” ietvaros. Filmas māksliniece ir Elīna Brasliņa, scenārija autore – Līga Gaisa, bet producente – Sabīne Andersone, un lomas filmā ierunājuši aktieri Andris Keišs, Gatis Gāga, Kaspars Znotiņš, Nora Džumā, Eduards Olekts, Baiba Broka, Eduards Zilberts, Māra Liniņa u. c.

Vairāk par forumu Cartoon Movie – mājaslapā cartoon-media.eu.

 

Komentēt.