Pasaules gals
19 Apr, 2018. \\ Epicentrā. \\ Nav komentāru.

Mediju ziņa. Nākamnedēļ Saule, Mēness un Jupiters atradīsies Jaunavas zīmē, un šī parādība nesīs nelāgu notikumu virkni, kas neatgriezeniski iznīcinās cilvēci. Tiek ziņots, ka debesīs parādīšoties mistiskā planēta X jeb Nibiru, kas ik pa laikam ieklīst Saules sistēmā. Tāpat arī tiek pareģots Trešais pasaules karš, Antikrista atnākšana un septiņi ciešanu gadi. Bībelē apslēpti kodi apliecinot, ka tieši 2018. gada 23. aprīlis būs diena, kas iezīmēs pasaules beigas.

Protams, ziņa, kas strauji izplatījusies populārākajos interneta portālos un ārvalstu tabloīdu lappusēs, nāk no aizokeāna lielvalsts daudzo numerologu, “zvaigžņu pētnieku” un citu “murgologu”, viņu pašu vārdiem sakot, “apjomīgajiem pētījumiem”. Un visam pamatu pamatā esot Bībeles, maiju kalendāra, Nostradamusa pareģojumu vai Senās Romas rakstīto hroniku dzīles. Nē, nē, tā jau tur nav rakstīts – pasaules gals iestāsies 23. aprīlī! Un – basta! Tur ir jāprot izlasīt, jāprot saprast un tulkot daudzas zīmes, daudzas norādes un daudzus pareģojumus… Jo, ko tur liegties, tikai patiesiem praviešiem un īsteniem ekspertiem paveras tāds globāls skats uz, sporta terminoloģijā runājot, spēles laukumu. Toties paliek jautājums: ko darīt mums, nabaga mirstīgajiem un itin parastajiem ļautiņiem? Kā tikt galā ar šo satraucošo informāciju?

No visiem nākampirmdienas Pasaules gala sludinātājiem aktīvākais atkal ir amerikānis Deivids Mīds. Mūspusē varbūt nezināms, bet viņpus okeānam itin populārs cilvēks. Esot pat iesūdzēts tiesā, kur tiesvedība vēl turpinoties, jo, raugi, cilvēku grupa, kas noticējusi minētā kunga “izpētītajām” zvaigžņu un kosmisko kataklizmu likumsakarībām, bija pārdevusi mājas, mašīnas, iedzīvi un pat mājdzīvniekus. Un beidzamās dienas pirms iepriekšējā pasaules gala (tas, kā zināms, nepienāca 2017. gada 23. septembrī) pavadījusi vētrainā uzdzīvē, notērējot visas dzīves laikā sastrādāto. Galu galā tas ir tikai loģiski – pēc pasaules gala taču nekas pāri nepaliks, tāpēc nav vērts krāt, taupīt un atlikt nebaltām dienām, ja reiz pašu dienu vairs nebūs. Ne baltu, ne nebaltu.

Bet šoreiz viss būšot pa īstam. Un te nu ierindas pilsonim ir visas iespējas radoši izpausties. Piemēram, rakt bunkurus, cerot, ka Trešā pasaules kara atombumbas nokritīs kaimiņu sētā un ka bunkura betona griesti izturēs pirmo triecienvilni. Ja nav iespēju izrakt bunkuru, varbūt var noderēt arī parasts kartupeļu pagrabs. Bet tas, nenoliedzami, tikai sliktākajā gadījumā. Var nodrošināties ar ķiploku virteni un pāris noasinātiem apses mietiem. Ja nu gadījumā Antikrists gadās pa ceļam. Divi apses mieti jāsagatavo tādēļ, ka ar pirmo var Antikristam netrāpīt. Un tad rezerves miets noderēs. Var nopirkt kasti alus un lielveikala šašlika spainīti, doties izbraukumā zaļumos un gaidīt mistiskās planētas X uzgāšanos virsū tieši Zemeslodei. Bet var mierīgi iet uz darbu. Jo tā taču ir pirmdiena, tātad tāpat grūta diena, kuru kaut kāds tur Pasaules gals nekādi vēl grūtāku nepadarīs.

Ierindas pilsonim nepatīkamākā situācija, protams, būs tad, ja kārtējo reizi Misters Deivids būs kļūdījies. Un Pasaules gala gaidīšanas svētkus nākamajā rītā būs sabojājusi apziņa, ka tomēr jāceļas un jāiet uz darbu. Otrdienā – tieši dienu pēc pirmdienas. Tieši dienu pēc Pasaules gala. Tas tomēr ir nejauki: gaidi, gaidi to Pasaules galu, bet – še tev! Atkal tā pati ikdienas rutīna. Nekādu svētku, nekāda Pasaules gala.

Tomēr interesantākais fakts no pasauli apskrējušās vēsts ir kādas visnotaļ solīdas amerikāņu socioloģijas kompānijas pētījums. Tas liecina, ka turienes sabiedrībā apmēram trešdaļa iedzīvotāju vairāk vai mazāk, bet tomēr tic kārtējam paziņojumam par Apokalipsi. Un mazliet, protams, kaunoties no kaimiņiem, bet sarūpē sev kādu īpašu “pasaules gala džentelmeņa komplektu”. Ar pārtikas rezervīti, ar kādu speciāli nocietinātu mājas sienu, ar kādu pasaules gala svētku ballīti, izdodot par to beidzamo dolāru… Bet ko tur amerikāņi, arī mūsu kontinentā esot stipri līdzīgi – kā liecina analoģisks pētījums no Britu salām. Latvijā gan par šādu pētījumu nav dzirdēts, bet, domājams, cipari nebūtu citādi. Jo kādēļ gan jau mūsu senči teikuši: “nav dūmu bez uguns”? Un ja reiz par to runā, tātad – tur kaut kas ir… Tāds vai citāds, bet kaut kāds gals noteikti.

Bet “Procesilatvijā.lv” saviem uzticamajiem lasītājiem šajā satraucošajā kārtējā Pasaules gala gaidīšanas laikā var novēlēt vienīgi jautru un pavasarīgu Pirmspasaulesgala nedēļas nogali. Izdzīvojiet to tā, it kā pirmdien tiešām būs Pasaules gals.

Komentēt.