Aptauja: Trešdaļa ceļotāju no Latvijas riskē un neiegādājas apdrošināšanu
15 Nov, 2016. \\ Kā rīkoties pareizi?. \\ Nav komentāru.

35% ceļotāju no Latvijas dodas ārpus valsts bez ceļojumu apdrošināšanas, tā noskaidrots apdrošināšanas sabiedrības ERGO veiktajā aptaujā lidostā Rīga. “Situācija šajā jomā septiņu gadu laikā diemžēl būtiski nav mainījusies. Arī 2009. gadā veiktā līdzīgā pētījumā trešdaļa cilvēku devās ceļojumā vai komandējumā bez apdrošināšanas, tā pakļaujot sevi riskam un neplānotiem potenciāliem izdevumiem,” stāsta ERGO Riska parakstīšanas departamenta direktors Ritvars Heniņš.

Galvenie iemesli, kāpēc ceļojumu apdrošināšana netiek iegādāta, ir divi: cilvēki pat neaizdomājas par polises nepieciešamību, kā arī uzskata, ka ar viņiem nekas slikts nevar notikt. Tā atbildēja attiecīgi 30% un 29% aptaujāto, kam pirms izlidošanas no Rīgas nebija iegādāta ceļojumu apdrošināšana.

“Tomēr ķibeles ceļojumu laikā gadās – gan medicīniska rakstura, gan bagāžas nozaudēšanas un arī zādzības. Ceļojums var tikt arī atcelts vai kādu iemeslu dēļ ceļotājam var nākties neatliekami un neplānoti atgriezties mājās. Tieši ceļojuma atcelšana un pārtraukšana saskaņā ar ERGO datiem ir viens no lielākajiem riskiem, kas tiek pieteikts visbiežāk. Diemžēl aptauja liecina, ka ceļotāju vidū joprojām valda gan zināšanu trūkums, gan nenovīdīga attieksme pašiem pret savu un sava īpašuma drošību,” spriež Ritvars Heniņš.

Bez apdrošināšanas izdevumi jāsedz pašiem no savas kabatas. Vidējā izmaksātā apdrošināšanas atlīdzību summa ir 330 eiro par negadījumu. Kopējā ERGO ceļotājiem izmaksātā atlīdzību summa šā gada desmit mēnešos par negadījumiem ārvalstīs ir 151 941 eiro.

Aptauja atklāj, ka daudz retāk laika trūkums ir iemesls tam, ka nav iegādāta apdrošināšana. Salīdzinot ar iepriekš veikto aptauju 2009. gadā, kad puse aptaujāto, kam nebija polises, šo minēja kā iemeslu, šogad tie bija vien 24%. Savukārt no tiem cilvēkiem, kuriem bija ceļojumu apdrošināšana, 56% to iegādājušies laicīgi, jau sākot plānot ceļojumu, nevis neatliekot uz pēdējo brīdi.

Pētījums tika veikts oktobrī, un tajā aptaujāti 527 cilvēki, kas devās ceļojumā vai komandējumā no lidostas Rīga.

Komentēt.