Mukšana no restorāniem nav neparastākais hobijs…
02 Jūl, 2016. \\ Nenopietni par nopietno. \\ 341 komentāri.

Rīgas policijas darbinieki jau kārtējo reizi aizturējuši vīrieti, kurš pēc maltītes ieturēšanas restorānā, nesamaksājot devās prom, informē Valsts policijā. 30. jūnijā kādā restorānā Krišjāņa Barona ielā iegāja solīda izskata vīrietis un pasūtīja ēdienu. Pēc maltītes ieturēšanas viņš mēģināja atstāt telpu, nesamaksājot savu rēķinu 30 eiro apmērā. Restorāna darbinieki izsauca Valsts policiju. Notikuma vietā ieradās Rīgas Centra iecirkņa patruļpolicisti. Kā izrādījās, 1984. gadā dzimušais vīrietis jau iepriekš bija nolēmis nemaksāt un rīkojies ļaunprātīgi. Turklāt nemaksāšana par maltītēm restorānos vīrietim bija kļuvusi par sava veida «hobiju». Šis ir jau kārtējais pret vīrieti uzsāktais kriminālprocess par šādu rīcību. Viens šāda veida kriminālprocess jau ir nodots kriminālvajāšanai.”

Apollo.lv, 01.07.2016

Šī gan ne tuvu nav pirmā reize, kad aizmukšana no restorāniem pēc maltītes ieturēšanas asu izjūtu cienītājiem sagādājusī kā krietnu adrenalīna devu, tā arī pamatīgas nepatikšanas. Pirms dažiem gadiem šāda pat dīvaina “hobija” dēļ pamatīgās nepatikšanās kā arī publicitātē pašmāju un ārvalstu presē iedzīvojās kāds Latvijā zināms daudzsološais jaunais režisors. Tā kā režisora adrenalīna ķeršanas pasākums noritēja Londonā, par to ziņoja arī Lielbritānijas mediji. Režisors kopā ar draudzeni mēģinājis aizmukt no dārga Londonas restorāna nesamaksājot 1000 mārciņu lielu rēķinu. Pēc mediju ziņotā viesmīļi kļuvuši aizdomīgi, kad sieviete izgājusi laukā uzsmēķēt, bet vīrietis devies apmaksāt rēķinu, taču darījuma vidū meties bēgt. Viesmīļi pēc pakaļdzīšanās vīrieti aizturēja, nodeva viņu policijai, un tad izrādījās, ka iepriekšējās nedēļās pārītis paveicis vēl vairākus līdzīgus varoņdarbus. Vēl kādā dārgā restorānā pāris pamielojies ar delikatesēm un izdzēris pudeli dārga šampanieša, bet, kad viņiem pasniegts 572 sterliņu mārciņu liels rēķins, pārītis izgājis laukā uzsmēķēt, un tad laidies mukt. Vēl no kāda restorāna viņi aizbēguši nesamaksājot 800 mārciņu lielu rēķinu. Londonas tiesa režisoram vēlāk aizliedza uzturēties sešos Londonas rajonos, kā arī uzrādīt plānu, kā viņš grasās vairākiem smalkākajiem Londonas restorāniem atmaksāt vairāk nekā 5800 sterliņu mārciņas.

Par līdzīgiem gadījumiem, kad smalka paskata kungi un dāmas restorānā gan paēd, gan iedzer, un tad aiziet pēc “angļu modes” neatvadoties, dzirdēt nācies visai daudz, taču tās ne tuvu nav dīvainākās lietas, ar kurām cilvēki mēdz noņemties.

Amerikānietes Keitijas Bredlijas hobijs ir tamborēšana. Pats par sevi tas nebūtu nekas neparasts, ja vien Keitija netamborētu savdabīgas “drēbītes” bruņurupučiem. Pašai tamborētājai pieder vairāki rupuči, un viņa mēdzot tos ietērpt uztamborētajos raibajos apģērba gabalos, un tad palaist pastaigāties zālienā. Raibi tērptie bruņurupuči staigā, uzēd pa kādam zāles stiebriņam, bet Keitija sēž, skatās un priecājas…

Neparasts hobijs ir arī amerikānietei Kerijai Annai Vaimenai. Viņa mēdz uzmeklēt pametas mājas, automobiļus, furgonus vai teritorijas, un tad uz to fona fotografēties. Kerijai izdodas radīt interesantus tēlus, un bildes tiešām ir iespaidīgas. Ne velti viņai dažādos sociālajos tīklos ir ļoti daudz sekotāju. Kerijas bildes iespējams apskatīt šeit: www.facebook.com/cariannwaymanphoto

Ar pamestu vai kāda pazaudētu lietu fotografēšanu aizraujas arī aktieris Toms Henkss. Ja būsiet pazaudējis kādu cimdu, zeķi vai vēl ko, un ja tuvumā būs Toms Henkss, viņš, visticamāk, to nobildēs un pievienos savai kolekcijai.

Vēl dīvaināks hobijs vai drīzāk apsēstība piemīt amerikānietei Amandai Bellai. Šī jaunā dāma pa visu vari cenšas ģērbties tāpat, ka Kembridžas hercogiene Keita Midltone. Turklāt meitene nemaz neslēpj, ka lielāko baudu britu hercogienes apģērbu kopēšanā viņai sagādā attiecīgo apģērbu gabalu līdzinieku meklējumi lielveikalos. Pagaidām zināms, ka četru gadu laikā, kopš Amanda aizraujas ar Keitas stila kopēšanu, hobijs viņai izmaksājis vairākus tūkstošus mārciņu.

Par francūža Mišela Lotito hobiju – ēšanu, varētu īpaši nebrīnīties, ja vien viņš negrauztu metāla priekšmetus! Pirmo dīvaino ēdmaņu – stikla glāzi, Mišels notiesāja 9 gadu vecumā. Tagad viņam ir četrdesmit gadi, un ik dienas viņš noēdot veselu kilogramu dažādu bleķu. Tiek lēsts, ka dzīves laikā viņš paguvis apēst jau deviņas tonnas metāla.

Guna Apse

Komentēt.